Hokej CZ - Extraliga, tymy, soupisky, nhl, obrazky, foto hracu nhl a o2 extraligy zde

O2 EXTRALIGA CZ : Clanky a zajimavosti

Vladimír Evan si zvyká na novou roli, v Ústí přešel na post sportovního manažera

S hokejisty ústeckého Slovanu se Vladimíru Evanovi (na snímku) v minulém roce podařil historický úspěch, který byl završen postupem do extraligy. Nový extraligový ročník zahájil s mužstvem jako hlavní trenér spolu se svým asistentem Miroslavem Machem. Na střídačce nováčka vydržel na pozici hlavního kouče do zápasu 32. kola na Kladně (23. prosince 2007). Po porážce s Kladnem byl Vladimír Evan odvolán z funkce hlavního trenéra a od začátku roku vykonává v klubu sportovního manažera.
Stýská se vám po trenérské práci?
 "Pořád se cítím jako trenér, protože dlouhodobě trénuji, ale jsem rád, že mohu nadále klubu pomáhat v boji o záchranu v jiné funkci. Cíl od začátku sezony je jasný a tím je udržet v Ústí extraligu. Dostalo se vše do stádia, kdy po výměnách hráčů došlo ke změně i na trenérském postu. I s touto variantou jsem počítal, i když začátek sezony tomu nenasvědčoval."

Kdy se rozhodlo, že budete sportovním manažerem?
 "Nabídku od klubu dělat sportovního manažera jsem dostal o vánočních svátcích. Předtím tuto funkci zastával Jan Jandera a potom vše dělal generální manažer spolu s trenéry. Funkce sportovního manažera zahrnuje i to, že se budu starat o mládež od základny až po juniory včetně áčka. Je to určitě zajímavá práce. Musím se přiznat, že při prvních zápasech, co jsem seděl na tribuně, tak to byl pro mě horší pocit než být na střídačce."

Jak máte nyní rozdělené úlohy s generálním manažerem?
 "Generální manažer je maximálně vytížen a potřebuje pomoc, kterou předtím neměl. Funkce sportovního manažera je vést klub po sportovní stránce, zajišťovat podmínky pro hráče a trenéry včetně jejich výběru od základny až po tým dospělých. Když se na generálního manažera snáší problémy například od mládeže, je schopen je řešit jen do určitého stádia. Vztyčným bodem pro tyto problémy je sportovní manažer. Sportovní manažer musí sledovat a vybírat již nové hráče na další sezonu. Práce je určitě pro tuto funkci v klubu hodně."

S kým jste konzultoval příchod nových posil na závěr sezony?
"Na závěrečnou část extraligy bylo nutné mužstvo posílit. Po konzultaci s trenéry se na určitých postech dle možností mužstvo zkvalitnilo a kádr se rozšířil. Na začátku roku se nám zranilo postupně pět obránců, což byl velký zásah do sestavy a trenéři museli některé útočníky přesunout do obrany. Z tohoto důvodu, aby nás podobná situace nepotkala v závěru sezony,  jsme nechtěli nic podcenit a věděli, že tým musíme posílit na všech postech. Dnes máme k dispozici jedenáct obránců a šestnáct útočníků. Chtěli jsme získat hráče, kteří splňují extraligové parametry, což se myslím podařilo. Snažili jsme se získat ještě dalšího brankáře, ale nedošlo k dohodě s klubem, ve kterém hostuje. Myslím si, že mužstvo je natolik kvalitní, aby udrželo extraligu. Věřím, že závěr sezony zvládneme."

Nebude chybět hráčům motivace v zápasech play out, kdy možná již nebude o co hrát?
"Myslím si, že hráči motivaci mají a bylo by špatné, aby ji neměli. Každý hráč chce vyhrát utkání, aby se mohl radovat z vítězství. Motivací pro každého je, aby se dobře připravil na závěr sezony a věřím, že se každý chce připravit dobře. Všichni mají zájem, aby se extraliga v Ústí udržela, i když věděli, že sezona bude hodně těžká. Někteří hráči bez váhání podepsali smlouvu s naším klubem na další ročník a toho si moc ceníme."

Vypadá to, že i letos vás čeká dlouhá sezona, která může skončit až 23. dubna a ostatní týmy budou již budovat kádry na nový ročník. Jste si této situace vědom a budete řešit otázku hráčského kádru až po skončeném ročníku?
 "Nevýhodu jsme měli hlavně minulý rok, kdy jsme hráli 1. ligu. Dnes je situace trochu opačná, protože hrajeme extraligu. Budeme pracovat na tom, abychom mužstvo nějakým způsobem doladili. Nějaký prostor k jednání s hráči bude a určitě ho využijeme. Věřím, že se nám podaří přesvědčit nové hráče, kteří by chtěli extraligu v Ústí hrát. Každý by si měl uvědomit, že Ústí hraje historicky prvním rokem extraligu a všichni pro udržení extraligy dělají maximum. Čeká nás běh na dlouho trať. Je potřeba hlavně zapracovat na mládeži, aby se u nás vychovali hráči, kteří jsou schopni do budoucna se poprat o extraligový dres. Kdyby se v dalších letech podařilo zapracovávat do kádru vlastní odchovance, tak je to vynikající výsledek práce s mládeží."

Budete sledovat závěr 1. ligy a kdo podle vás bude patřit k největším favoritům?
 "Do konce přestupního termínu nemělo cenu dělat nějaké podrobné sledování 1. ligy, protože týmy posílily a došlo ke změnám v hráčských kádrech. Závěrečná část soutěže pro sledování bude hodně důležitá a budeme všechny favority sledovat. V současné době se vytvořila silná čtyřka Mladá Boleslav, Chomutov, Olomouc a Brno, a to jsou asi největší favorité soutěže. V play off již však několikrát došlo k překvapením a nerad bych někoho předem odepisoval."
Žádné komentáře
 
REKLMY BANNERY ATDVYVOLENI A Y FACTOR