Hokej CZ - Extraliga, tymy, soupisky, nhl, obrazky, foto hracu nhl a o2 extraligy zde

O2 EXTRALIGA CZ : Clanky a zajimavosti

Třinec bude hrát ve Zlíně o důležité body, v dohrávce může udělat další krok do play off

Netradičně v reprezentační přestávce se vydají fanoušci na extraligový hokej ve Zlíně, který v pátek přivítá v dohrávce 45. kola Třinec. Zatímco domácí tým RI Okna při dvanáctibodovém manku na desáté Kladno nemůže reálně pomýšlet na play off, Oceláři mohou učinit další krok k účasti ve vyřazovacích bojích. Na osmém místě má Třinec před jedenáctým Znojmem dvoubodový náskok, který se pokusí navýšit.
Zlín se sice po předchozí nepodařené sérii probral a po vítězstvích v Karlových Varech a dvou utkáních po sobě s Pardubicemi si vyspravil i svou psychiku. Naposledy ale prohrál s pražskou Slavií 0:2 a zřejmě tak definitivně pohřbil naděje na play off.
    
"Zápas proti Třinci bude specifický v rámci reprezentační přestávky. Týden se nehrálo, takže je otázka, co tato přestávka udělá s výkonností týmu. V Karlových Varech jsme se po vítězství dostali do tempa a nyní bychom rádi na to navázali. Naší výhodou je, že jsme až na zraněného Záhorovského kompletní," řekl trenér hokejistů Zlína Rostislav Vlach.
    
Od Třince se čeká vítězství, trenér Břetislav Kopřiva však varuje, že jeho tým nenarazí na demotivovaného soupeře. "Zlín už sice ztratil naději na play off, ale nic nevypustí a půjde do toho naplno už kvůli lidem, kteří tam chodí pořád v hojném počtu. Chceme hlavně zvládnout začátek a pokud možno jít co nejdříve do vedení, abychom mohli hrát ve větším klidu," řekl Kopřiva.
    
Ocelářům budou chybět dlouhodobě zranění Kroupa a Květoň, po otřesu mozku ještě znovu nenastoupí ani Seman a otazník visí nad startem Výtiska. Ani jeden celek nemá žádného zástupce v české ani slovenské reprezentaci, pouze do výběru Lotyšska byl nominován třinecký bek Janis Andersons. K týmu na turnaji v Polsku se ale připojí až po utkání ve Zlíně.
    
Zápas se měl hrát původně 25. ledna, kdy by se kryl s oslavou padesátých narozenin prezidenta třineckých Ocelářů Jána Modera. 
    
Nejbližší program O2 extraligy:

Pátek 8. února - dohrávka 45. kola: 

17:00 RI Okna Zlín - HC Oceláři Třinec (výsledky vzájemných zápasů v sezoně: 2:8, 3:1, 2:5)
     
Středa 13. února - 49. kolo:
    
17:30 HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Oceláři Třinec (1:4, 3:2 v prodl., 3:7)
17:30 HC Geus Okna Kladno - HC Litvínov (2:6, 5:3, 4:1)
17:30 HC Lasselsberger Plzeň - RI Okna Zlín (4:0, 6:2, 3:4)
17:30 HC Mountfield České Budějovice - HC Znojemští Orli (3:0, 3:0, 3:4), 
18:00 HC Moeller Pardubice - HC Vítkovice Steel (2:4, 4:3, 0:3),
18:00 HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary (4:3 po sam. náj., 1:2 po sam. náj., 4:5 po sam. náj.)

Čtvrtek 14. února - dohrávka 49. kola:
    
17:25 Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha (5:2, 2:1 v prodl., 3:2), ČT 2 17:15

Žádné komentáře
 
REKLMY BANNERY ATDVYVOLENI A Y FACTOR