Hokej CZ - Extraliga, tymy, soupisky, nhl, obrazky, foto hracu nhl a o2 extraligy zde

O2 EXTRALIGA CZ : Clanky a zajimavosti

Petr Polodna vstřelil po zranění vítězný gól, hráči zaplatí fanouškům autobus do Olomouce

To, s čím se chomutovští hokejisté vraceli z úvodních dvou semifinálových bitev první ligy z Olomouce, splnili. Dohnali ztrátu dvou zápasů, přestože ve druhém domácím utkání museli tvrdě bojovat o udržení jednogólového náskoku. Ten zařídil krátce po začátku prostředního dějství navrátilec do sestavy Petr Polodna (na snímku). „Nechci, aby to vypadalo, že se nějak chvástám, ale myslím, že ten první gól byl dost důležitý,“ rozesmál se dobře naložený křídelní útočník, který musel vynechat druhé a třetí semifinále nejvyšší soutěže pod hlavičkou Českého svazu ledního hokeje.

Během předcházejících duelů prožíval muka na tribuně, tentokrát už mohl kamarádům pomoct. „Dát gól hned po návratu je super. Těšil jsem se hodně, protože nejsem zvyklý jen přihlížet,“ vyznával se krátce po skončení čtvrtého semifinálového střetnutí.

„V Olomouci jsem si narazil koleno. Trenéři dali do sestavy někoho jiného, protože chtěli mít jistotu, že všichni na ledě jsou stoprocentně zdraví,“ ozřejmil Petr Polodna důvody absence v jednom utkání na ledě Hanáků a jedné bitvě před vlastními fanoušky.

Těsně před polovinou čtyřiadvacáté minuty dojel jako první vyražený puk po střele Milana Kostourka a poprvé rozjásal chomutovské tribuny. „Brankář byl mimo branku, takže jsem si hlavně dával pozor, abych netrefil obránce přede mnou,“ popisoval vlastní rozpoložení při vítězné trefě.

Na straně svěřenců Petra Fialy s Petrem Vlkem se totiž žádný úspěšný střelec nenašel, navíc krátce po zahájení 55. minuty pojistili domácí vedení. „Skvěle jsme bránili. Co prošlo, pochytal Luboš Horčička. Druhý gól soupeře definitivně zlomil,“ připomněl akci, kdy v oslabení vybojoval kotouč agilní Zdeněk Tauš a Roman Chatrnúch rozvlnil síť za Žigárdyho zády podruhé.

Zatímco o den dříve rozhodli Severočeši o vítězství náporem v první třetině, tentokrát se museli strachovat o výsledek téměř do posledních minut. „Naštěstí jsme to zvládli, ale vydřeli a ubojovali jsme to,“ ohlížel se odchovanec jihlavského hokeje.

„Kluci sice říkali, že cítí těžké nohy, ale domnívám se, že Olomouc si to i pohlídala. V jednomu rozhovoru prý prohlásili, že když přežijí prvních deset minut, dá se tu hrát. To se jim tentokrát povedlo,“ hledal příčiny bezbrankového prvního hracího období.

Zaplacením autobusu můžeme pro naše fanoušky udělat alespoň něco

Dlouho hájili svěřenci Martina Pěšouta pouze nejtěsnější náskok při vědomí, že v případě ztráty by hrozilo nebezpečné vedení Hanáků v sérii 3:1. „Náročné to pro nás určitě bylo, na druhou stranu oni museli neustále dotahovat náš náskok. Vstřelit gól museli oni, nám to stačilo dohrát,“ mínil Petr Polodna bezprostředně po závěrečném hvizdu. „I když jsme si věřili, že domácí zápasy zvládneme, určitě se nám trochu ulevilo, že se nám to povedlo,“ připustil po chvíli.

K pátému střetnutí semifinále druhé nejvyšší soutěže vzhlíží dorostenecký mistr republiky 1998 v barvách Litvínova s optimismem. „Mohli by být nalomení, když vedli 2:0 na zápasy a teď je stav série srovnaný. Ideální by bylo zvýšit na 3:2 pro nás a doma to dohrát. Myslím, že máme v tuhle chvíli trochu psychickou výhodu,“ pravil Petr Polodna.

Se spoluhráči pak přichystal jedno překvapení pro fanoušky, jimž chomutovští hokejisté zaplatí autobus na Hanou. „Abych pravdu řekl, ani jsme o tom nevěděl,“ neskrýval, že i on byl zprvu zaskočen. „Rozhodně nám to pomůže, podporu v Olomouci budeme potřebovat,“ podotkl.

„Radkovi Šípovi jsem moc nerozuměl, i když jsem dával dobrý pozor, co říká. Pak jsem pochopil, že zaplatíme autobus. Fanoušci pojedou daleko, tak pro ně můžeme touhle cestou alespoň něco udělat,“ přibližoval okamžiky, kdy se na ledě chopil mikrofonu chomutovský kapitán.

Luboši Horčičkovi první nula v play off pomůže, v Olomouci chce udržet nervy na uzdě

V prvním semifinále inkasoval pět gólů, ve druhém střídal po třech obdržených brankách ve 24. minutě. V domácím prostředí pustil za svá záda během sto dvaceti minut hry jediný touš. „Určitě je to vzpruha,“ kvitoval Luboš Horčička (na snímku) s povděkem čisté konto ze čtvrtého souboje.

„V Olomouci jsme začali špatně. Nešlo to klukům ani mě. Ve druhém zápase se kluci zvedli, ale mě to pořád nešlo. Doma už to bylo podle mě dobré,“ ohlédl se za dosavadním průběhem série muž číslo jedna v chomutovském brankovišti.

Následně přiznal, že podobné pocity zažívá ve vyřazovacích bojích úplně poprvé. „Je to moje vůbec první nula v play off během kariéry,“ pravil a myšlenky už směřoval k pátému duelu. „V Olomouci přijde hodně lidí, kteří soupeře vyblázní. Musíme udržet nervy na uzdě, pak si myslím, že máme šanci,“ uzavřel Luboš Horčička.

Žádné komentáře
 
REKLMY BANNERY ATDVYVOLENI A Y FACTOR