Hokej CZ - Extraliga, tymy, soupisky, nhl, obrazky, foto hracu nhl a o2 extraligy zde

O2 EXTRALIGA CZ : Clanky a zajimavosti

Hlavní cíl Liberce před play off? Dostat se zpátky do herní pohody, říká Dušan Gregor

Loni v létě došlo na střídačce Liberce ke změně, po čtyřech letech jí opustil Josef Paleček, jenž se nyní naplno věnuje práci asistenta u reprezentace. Vedení Bílých Tygrů zvolilo pro někoho možná překvapivý tah. Nástupcem Palečka se stal slovenský kouč Dušan Gregor (na snímku), který může být s průběhem své první sezony v české extralize zatím spokojený. Severočeši se znovu drží na špici tabulky, i letos budou patřit v play off k největším favoritům. “Už delší čas jsem se netajil tím, že bych rád trénoval v Čechách. Jsem rád, že jsem dostal možnost v Liberci. Je brzy hodnotit, na to bude čas až po sezoně. Ale můžu zatím říct ze svého pohledu jen samá pozitiva,“ líčí Gregor.
V Liberci se před pár měsíci podle slov generálního manažera klubu Ctibora Jecha angažováním slovenského trenéra pustili do neprobádaných vod. Od příchodu Gregora si vedení klubu slibovalo, že se tým začne prezentovat agresivnějším a bojovnějším stylem. Záměr se vydařil, na střídačce vládne pevnou rukou a Bílým Tygrům to svědčí. Předvádějí celou sezonu výborné výkony, nejsou silní už jen v domácím prostředí Tipsport Arény, ale naučili se vyhrávat i venku.

Před únorovou reprezentační přestávkou si však prošel Liberec menší výsledkovou krizí. Posledních šest zápasů prohrál, připsal si jen tři body. Týmu se přestalo dařit, za černou sérií stojí ale i objektivní příčiny. Bílé Tygry už delší dobu trápí rozsáhlá marodka, kouč Dušan Gregor neměl při skládání sestavy příliš na výběr, v jednu chvíli musel dokonce sestavit čtvrtý útok ze samých obránců.

"Čekáme na to, až se dáme zdravotně do kupy. Bohužel nám pořád někdo chybí a má problémy, kluci jsou zranění nebo nemocní. Třeba Leoš Čermák s Jiřím Moravcem nemohli odjet s národním týmem. Jednoznačně nám přišla pauza vhod," vítá s otevřenou náručí reprezentační přestávku. Zranění a nemoci jako by si na Bílé Tygry zasedly.

Před pauzou nám začínaly docházet síly

Nevyhýbají se ani slovenskému trenérovi, jenž v současnosti bojuje s virózou. "Něco jsem zřejmě přechodil, už před měsícem mi nebylo dobře. Ležím doma, tréninky vedou zatím asistenti. Není v tom žádný problém. Moc volna jsme hráčům nedali, jen v pondělí. Další den už trénovali, připravujeme se na play off," dodává. A doufá, že už si Liberec smůlu na zranění vybral.

"Jsem ohledně zdravotního stavu mužstva optimista. Až na Standu Procházka bychom mohli po přestávce nastoupit kompletní. Věřím, že do play off všechno doženeme a budeme zase ve formě," konstatuje Dušan Gregor. "Měsíc jsme hráli s velkou marodkou, program byl hodně náročný. Odehráli jsme dobré zápasy, ale v závěru už bylo znát, že nám začínají docházet síly. Šestkrát za sebou jsme prohráli, vytratila se pohoda," přiznává.

Přestože liberečtí hokejisté procházeli před reprezentační přestávkou útlumem, na jejich postavení v tabulce se to nijak neprojevilo. Dál zůstávají na špici, není tedy žádný důvod k panice. Liberec si v základní části ověřil, že když bude v plné síle, může dokázat velké věci. "Mužstvo tři čtvrtiny šlapalo, sbíralo pravidelně body. Získali jsme pro práci klid. Tím, že jsme měli takový náskok, se nám podařilo udržet na místech, kde jsme od začátku sezony," pochvaluje si.

O druhé místo se chceme se Slavií ještě porvat

Momentálně jsou Bílí Tygři na třetím místě. Na druhou Slavii ztrácí sedm bodů, ale mají zápas k dobru. A navíc oba týmy čeká ještě poslední vzájemný duel v základní části. "České Budějovice si už první místo nenechají ujít, mají silný, kvalitní a dobře poskládaný mančaft. My se naše umístění pokusíme ještě vylepšit, o druhé místo se chceme určitě porvat," tvrdí Dušan Gregor.

"Se Slavií hrajeme hned v prvním utkání po pauze. Když vyhrajeme, můžeme jí předstihnout. V posledních čtyřech zápasech bychom rádi získali co nejvíce bodů, ale v první řadě se chceme dobře připravit na play off a dostat se zpět do herní pohody," zdůrazňuje. V předchozích dvou letech Liberec vyhrál základní část, ale letos zřejmě prvenství neobhájí.

"Trochu nás to mrzí, vítěz základní části postupuje do Ligy mistrů. Ale nejdůležitější část sezony přichází v play off. Je to jiná a samostatná soutěž. Nechtěl bych zatím předbíhat. Uvidíme, jak to dopadne," zůstává opatrný v prognózách. Na severu Čech každopádně panují před play off velká očekávání. Zatím jsou největším úspěchem Liberce dva bronzy, letos už by Bílí Tygři rádi otevřeli brány do finále.

Uděláme všichni maximum, abychom v play off došli co nejdál

"Liberec dvakrát za sebou vyhrál základní část, v play off měl potom těžkou úlohu favorita. Vnímám to očekávání, všichni touží po finále. Nevím, jestli bude výhoda v tom, že letos skončíme po základní části druzí nebo třetí a nebude na nás vyvíjen takový tlak. Ale je jisté, že Liberec bude vstupovat do play off v jiné pozici než v předchozích letech," míní Dušan Gregor.

Zkušený odborník se může pochlubit slovenským titulem, který získal s Trenčínem. V minulosti trénoval také Košice, Skalici či Žilinu, se kterou zažil turnaj evropských mistrů v Petrohradě. Nyní působí prvním rokem v naší extralize a nevede si zatím vůbec špatně. Na severu Čech našel pro svou práci ideální podmínky. "O Liberci jsem slyšel, že je to klub fungující na velice profesionální úrovni. Po vlastní zkušenosti to mohu jen potvrdit. Našel jsem zatím jen samá pozitiva. Je tady perfektní zázemí, nádherná hala. Všechno, co k hokeji patří. Víc není co dodat," rozplývá se.

"I proto bych chtěl s týmem dosáhnout úspěchu. Já i hráči uděláme maximum, abychom došli v play off co nejdál," vzkazuje Dušan Gregor, který se pod Ještědem cítí skoro jako doma. "Liberec je pěkné město, všude kolem krásná příroda. Pocházím z podobného kraje, když to tady vidím, buší mi srdce. Je jen škoda, že zima není taková, jak by měla být. Nejvíce času ale stejně trávím na zimním stadionu, takže mi to tolik nevadí," uzavírá s úsměvem.

Žádné komentáře
 
REKLMY BANNERY ATDVYVOLENI A Y FACTOR