Hokej CZ - Extraliga, tymy, soupisky, nhl, obrazky, foto hracu nhl a o2 extraligy zde

O2 EXTRALIGA CZ : Clanky a zajimavosti

Dušan Andrašovský má po operaci slepého střeva. Všechno proběhlo strašně rychle, líčí

Minulý týden se Dušan Andrašovský vracel domů po jednom z tréninků zlínského celku RI OKNA, když najednou úcítil velké bolesti v oblasti břicha. Hned tušil, co by za tím mohlo být. Neváhal a okamžitě zamířil do zlínské nemocnice na vyšetření. A udělal dobře, za pár hodin už šel pod nůž a absolvoval operaci slepého střeva. "Na operaci jsem šel ve středu, už v pátek mě propustili z nemocnice domů. Hojilo se to dobře, ze známosti mě pustili o něco dřív. Jinak by si mě tam asi ještě dva tři dny nechali," usmívá se slovenský útočník a dodává: "Dopadlo to dobře, za tři týdny bych mohl být zpátky na ledě."

Bývalý dlouholetý útočník Plzně, který na západě Čech strávil šest let, nebude letošní sezonu řadit k nejpovedenějším. V jejím úvodu se musel rozloučit s Pardubicemi, se kterými si loni zahrál finále. Klub ho po špatném startu do soutěže uvolnil na přestup do Zlína, rodák ze Žiaru nad Hronom změnu uvítal. V pardubickém Moelleru nedostával příliš prostoru na ledě, zatímco ve Zlíně se setkal s důvěrou trenérů.

Ve městě obuvi hokejově pookřál, v tabulce si však moc nepolepšil. Jeho současný ani bývalý zaměstnavatel se s velkou pravědpodobností nedostane do play off a potkají se jen v prolínací soutěži zklamaných týmů na 11. - 14. místě. "Moc jim ty změny asi nepomohly," pousměje se při zmínce o Pardubicích. Své bývalé spoluhráče možná definitivě potopil právě Zlín. "Dvakrát za sebou jsme je porazili, byly to pro ně důležité zápasy. Teď už jsou jejich šance na play off malé," soudí.

Závěr základní části bude sledovat jen z tribuny. Poslední dva zápasy už nehrál, minulý týden totiž musel bleskově podstoupit operaci slepého střeva a minimálně na tři týdny vypadl ze sestavy Zlína. "Všechno proběhlo strašně rychle, takže ani nebyl čas mít nějaké obavy. Strach jsem z operace slepého střeva neměl, je to dnes už běžná záležitost. Měl jsem v minulosti zlomenou nohu, problémy s ramenem, což bylo daleko horší. Bral jsem to jako rodinnou operaci," usmívá se.

Jak se to všechno seběhlo?
"Po středečním tréninku mě začalo strašně bolet břicho, sám jsem si to místo nahmatal a na devadesát procent jsem si byl jistý, že je to slepák. Říkal jsem si, že to nemůže být nic se žaludkem nebo něco jiného. Odjel jsem hned na vyšetření do zlínské nemocnice, za hodinu a půl jsem byl už na sále. Byl to velký fofr, manželka mi potom musela přivézt věci, protože jsem s sebou nic neměl."

Nepociťoval jste už někdy předtím bolesti břicha?
"Občas mě břicho bolelo, ale to podle mě nemělo s tím nic společného. Přišlo to náhle a jsem rád, že už to mám za sebou. Udělali mi artroskopický zákrok, v břiše mám tři rány. Je to šetrnější způsob, než kterým se většinou operuje slepák. Naštěstí to bylo ve stadiu, kdy tam byl sice zánět, ale nebylo nic prasknutého. Vybrali mi to, za pár dnů mi vyndali stehy. Rána se však otevřela a musel jsem do nemocnice zpátky, kde mi to znovu zašili. Už by se ale neměly objevit žádné komplikace, je to v pohodě."

Kdy byste se mohl vrátit na led?
"Doktor mi říkal, že od pondělí můžu začít šlapat na rotopedu. Ale dřív než za tři týdny hrát nebudu. Nesmím zatím vůbec zatěžovat břišní svaly, hrozilo by, že by se to pořádně nezahojilo. První dny jsem jen ležel, byl jsem zavřený doma. Už naštěstí můžu chodit na procházky, jezdit na kole. Nemůžu zvedat těžké věci, jinak mě to nijak neomezuje. Jsem teď v péči manželky, stará se o mě skvěle. Zrovna dneska jsme si udělali menší výlet, jinak zůstáváme ve Zlíně."

Nenudíte se doma?
"Je pravda, že člověk na to není zvyklý. Mám najednou hodně volného času, chtěl bych už co nejdříve hrát. Ve středu jsem se byl podívat za klukama v kabině, byla tam výborná nálada. Zrovna se podávala kachnička, neodolal jsem a trochu si dal. Kluci se mi smáli, že na to jdu rychle. Mám sice speciální dietu, ale není tak přísná. Některé věci sice nesmím, ale tohle jsem zakázané neměl."

Naděje Zlína na postup do play off už jsou spíš v teoretické rovině. Jste s tím už smíření?
"Bohužel, je to tak. Poslední zápasy se nám sice povedly a šance na play off začala žít, ale realita je realita. Musel by se stát velký zázrak, pokud bychom se dostali do play off. Prohráli jsme si to už dávno."

Po osobní stránce ale můžete být ve Zlíně spokojený, přestup z Pardubic vám pomohl. Souhlasíte?
"Hlavně za začátku jsme se cítil super, nasbíral jsem nějaké body, dařilo se mi. V prosinci jsem ale onemocněl, po návratu jsem si hned na prvním tréninku zranil koleno a nebylo to pak ono. Skoro celý měsíc jsem hrál zápasy bez tréninku, což se odrazilo na fyzičce, ztrácel jsem dech. Změna je život, po hokejové stránce mi odchod do Zlína určitě pomohl."

V základní části si už nezahrajete, ale potom čeká Zlín prolínací soutěž týmů na 11. - 14. místě. Jelikož ztráta posledního Ústí na ostatní už je vysoká, nebude vám chybět motivace?
"Náskok na poslední Ústí je docela velký, ale nemůžeme být v klidu. Stačí pár zápasů, které bychom prohráli a Ústí naopak vyhrálo. A situace by byla hned jiná. Můžeme hrát uvolněně, víc se hokejem bavit. Těším se na to. Ale musíme se zároveň dívat dozadu. Každý také hraje sám za sebe, o své jméno. Nikdo si nedovolí zápasy vypustit."

Koncem ledna vypršel přestupní termín, ve Zlíně se poptávali zájemci především po Jaroslavu Balaštíkovi, ale padalo i vaše jméno. V jiném týmu byste si mohl zahrát pla yoff, neuvažoval jste o změně dresu na závěr sezony?
"Něco tam bylo, ozval se třeba Zvolen, ale nic konkrétního. Já jsem věděl, že šance na uvolnění je malá. Klub jasně řekl, že nikoho pouštět nebude. Já jsem se ani nikam nehrnul, s nikým jsem nebyl v osobním kontaktu. Nejsem typ člověka, který by se chtěl často stěhovat z jednoho místa na druhé. Mám rodinu, ve Zlíně jsme si už zabydleli. Pokud by přišla solidní nabídka a Zlínu by to finančně pomohlo, asi bych se nebránil. Ale jsem rád, že jsem nakonec nikam nešel."

Žádné komentáře
 
REKLMY BANNERY ATDVYVOLENI A Y FACTOR