Hokej CZ - Extraliga, tymy, soupisky, nhl, obrazky, foto hracu nhl a o2 extraligy zde

NHL ČLÁNKY A ZAJÍMAVOSTI

Niedermayer znovu mezi Ďábly

Takřka po čtyřech letech se vrátil Scott Niedermayer do New Jersey… aby si vyslechl bučení na svoji adresu. Jeden z klíčových členů týmu trojnásobných šampiónů se tentokrát představil v prostředí nové haly Prudential Center jako host z Anaheimu a se svými spoluhráči si odtud odvezl oba body. V jedenácté minutě k nim přispěl asistencí u gólu Ryana Cartera, jenž se při své brankové premiéře v NHL zapsal mezi střelce ještě jednou, v čase 17:53. Devils v dalším průběhu zvládli pouze snížit zásluhou Jaye Pandolfa.

Také hokejisté Caroliny se vrátili tam, kde se jim určitě líbí – na čelo Jihovýchodní divize. V souboji s dosavadním lídrem tabulky Washingtonem udeřili stejně jako Ducks dvakrát hned v úvodním dějství. Eriku Coleovi asistoval František Kaberle, Andrew Ladd úspěšně zakončil přečíslení. Capitals byli sice aktivnější, ale zmohli se jen na Sjominovu odpověď.

Boston s Buffalem se na severovýchodě přetahují „pouze“ o třetí příčku, ačkoliv i ta podle momentálního rozložení sil zajišťuje místo v play off. V pátek Medvědi zahazovali jednu šanci za druhou a teprve v poslední třetině vymazali dvoubrankové manko, o které se před přestávkami postarali Jaroslav Špaček a Thomas Vanek. O vítězi rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých se šťastně prosadil pouze Phil Kessel.

Jevgenij Nabokov jako první gólman sezóny dosáhl na třicáté vítězství, ostatně při jeho vytížení a formě se s něčím takovým nechalo počítat. Ruský hokejista ve službách San Jose včera přiváděl do zoufalství hráče Blue Jackets, zvláště pak Ricka Nashe, kterému chytil trestné střílení. Červené světlo za klecí Žraloků rozsvítil z 32 pokusů pouze Jason Chimera. Domácí fanoušci po třech minutách oslavovali Marcela Goce a v prodloužení připravili ovace Joe Thorntonovi, jenž potrestal Fritscheho vyloučení.