Hokej CZ - Extraliga, tymy, soupisky, nhl, obrazky, foto hracu nhl a o2 extraligy zde

NHL ČLÁNKY A ZAJÍMAVOSTI

Jak je důležité míti Vrbatu

Kojoti z arizonské pouště pokračují v honbě za play off. Mladý tým neustále překvapuje a možná to letos opravdu vyjde. V zápase s Coloradem padaly branky naprosto rovnoměrně, po gólu na obou stranách v každé třetině. V 18. minutě první části využil hru v početní výhodě centr Avalanche T. J. Hensick. Hosté odpověděli 59 vteřin před odchodem do kabin, kdy při dvojnásobné přesilovce mířil přesně Peter Mueller. V druhé třetině šli do vedení Coyotes, po pěti minutách hry se trefil další debutant Daniel Winnik. V 35. minutě vyrovnal misky vah Ian Laperriere.
Třetí dějství začalo lépe Colorado. T. J. Hensick po minulém utkání prohlašoval, že je schopen ofenzívě svého týmu trochu pomoci a měl pravdu. Včera dokonce víc než trochu, svým druhým gólem (po přihrávce Jaroslava Hlinky) poslal Laviny opět do vedení. Ovšem Phoenix získal před sezónou dobře utajovanou zbraň v podobě Radima Vrbaty (na snímku). Svoji nebezpečnost potvrdil český forvard dvěma góly, nejprve v 57. minutě poslal zápas do prodloužení a v čase 63:23 duel ukončil. Asistenci u jeho vítězné trefy si připsal Zbyněk Michálek.
V brance Phoenixu dostal tentokrát přednost Mikael Tellqvist, jenž předvedl 33 bezchybných zákroků. V první třetině přišli Kojoti o Martina Hanzala, který si po střetu s Codym McCormickem zranil rameno a musel ze zápasu odstoupit.

Jednoznačný průběh měl další díl ,,Bitvy o Albertu“. V brance Calgary nastoupil proti Edmontonu poprvé po návratu do soutěže kanadský gólman Curtis Joseph. Ovšem 447. vítězství, kterým by se v historických tabulkách vyrovnal čtvrtému Terry Sawchukovi, vyhlížel marně. Že je NHL silnější káva než Spengler Cup mu začal v sedmé minutě předvádět Fernando Pisani, jeho gól byl nakonec i vítězný. Joseph nebude na utkání vzpomínat v dobrém, po Pisanim se prosadili ještě další čtyři střelci Oilers. Byl mezi nimi i Aleš Hemský, který si navíc připsal asistenci u poslední branky Sama Gagnera. ,,Cujo“ inkasoval pětkrát z osmadvaceti střel, na druhé straně pochytal Mathieu Garon všech 24 pokusů Flames a získal čtvrté čisté konto v sezóně, zároveň byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Šestkrát se letos utkaly týmy Pittsburghu a New Jersey. V předchozích pěti soubojích pokaždé vyhráli hosté a ani v pondělí se nezdálo, že by se na této tradici mělo něco změnit. V hale Devils Prudential Centre vedli Tučňáci v poslední třetině už 3:1. Na první dvě branky přihrával Jevgenij Malkin, jenž se tak s 63 body dotáhl na nejproduktivnějšího hráče klubu Sidneyho Crosbyho (zraněný kotník). Autorem druhé trefy Pens byl Petr Sýkora, 17. gól sezóny byl pro něj zároveň 600. bodem kariéry (264+336).

Právě po perfektním Malkinově pasu se Sýkora pustil mezi dva beky a z levého kruhu propálil starého známého Martina Brodeura, s nímž v minulosti odehrál sedm sezón. Za Ďábly snižoval v desáté minutě Patrik Eliáš, který se v posledních zápasech začíná pravidelně prosazovat (v předchozích šesti zápasech zaznamenal bilanci 6+4). A o necelé dvě minuty později vyrovnal nováček David Clarkson. O tom, že tentokrát odjedou hosté jen s jedním bodem, rozhodl po sedmatřiceti sekundách nastavení Zach Parise, u jehož trefy asistoval Eliáš (včera 1+2). Gólman Brodeur podpořil výhru Devils jednatřiceti úspěšnými zákroky.