Hokej CZ - Extraliga, tymy, soupisky, nhl, obrazky, foto hracu nhl a o2 extraligy zde

NHL ČLÁNKY A ZAJÍMAVOSTI

Forsberg odmítá jednu spekulaci za druhouSenátoři prošli do užšího výběrového řízení o Petera Forsberga, jásal v úterý list Ottawa Sun. Jejich soupeři v boji o švédskou hvězdu jsou někdejší zaměstnavatelé čtyřiatřicetiletého útočníka Philadelphia, Colorado, Nashville… a také Dallas, Detroit a San Jose, dále Vancouver nebo Anaheim. Ani zkrácený seznam z původně asi dvaceti klubů nenasvědčuje, že by měl Forsberg výrazně jasno o své hokejové budoucnosti.

“Myslím, že se chce rozhodnout pro některý z lepší týmů,” nemusí ani překládat viditelnou skutečnost kapitán Ottawy Daniel Alfredsson. “Nemluvil jsem s ním, takže nevím, jaké další důvody budou hrát roli, ale není sporu, že bychom ho tu rádi měli.”

Generální manažer Philadelphie Paul Holmgren, který za někdejším Letcem vyrazil až na sever Evropy, přinesl příznivcům NHL méně slibné zprávy. “Neměl jsem pocit, že by byl definitivně rozhodnutý pro návrat, ani jsem ho neviděl bruslit. Když jsem s ním mluvil, zdálo se mi, že není připraven mentálně. Jako kdyby nevěděl, jestli je zdravotně v pořádku. Až bude připraven, určitě se rozhodne. Kdo ví, jestli vůbec bude ještě hrát.”

Se slovy šéfa Flyers korespondují další ohlasy, které přicházejí ze zámoří po zveřejnění článku v kanadském tisku. “Všichni říkají, že chce jít do mužstva, které má šanci na Stanley Cup. To je pro něho výzva a je to také výzva pro některé celky, aby zabojovaly o play off. Takhle jsem to podal Forsbergovu agentu Donu Baizleymu. Zeptal jsem se ho, jak to vypadá s Peterem v souvislosti s Nashvillem a co můžeme dohromady udělat. On s ním promluvil a oznámil mi, že Predators jsou mimo hru,” prozradil listu The Tennessean generální manažer Predátorů David Poille.

“Chápu to a myslím, že je to v pořádku, protože my máme svůj tým. Budovali jsme ho po celý rok a tvrdě pracovali na tom, abychom ho dali dohromady. S jádrem, které tady máme, jsme schopni si vést dobře,” nelituje Poille.

Forsberg podle zpráv z Detroitu odmítl i nabídku zdejšího klubu. Ne snad, že by nevěřil Rudým křídlům ve vyřazovacích bojích, ale jako dlouholetý hráč Colorada se nechce upsat celku, který patří k největším rivalům Avalanche.

Třetí odmítnutí mířilo do Dallasu. Jeden ze dvou spolumanažerů Hvězd Les Jackson by si dokázal představit švédského útočníka po boku Mikea Modana a Jere Lehtinena, ale ani jeho nabídka Forsberga nezaujala. A negativní vyjádření přišlo už v sobotu, tedy dávno předtím, než list Ottawa Sun zmínil Stars na svém seznamu.

“V pátek jsem Baizleymu a seznámil ho s naším návrhem. V sobotu mi odpověděl, že zvažují jiné nabídky. Snažili jsme se, ale teď musíme jít dál. Nehodláme se zapojit do války, abychom rozšířili sestavu. Myslím, že máme dobrý tým. Víme, co chceme, což považuji za klíčové,” omluvil se příznivcům Dallasu Jackson.

Spekulovat se bude stále, možná ještě tři týdny, které nás dělí od uzávěrky přestupů. Čtenářům nezbývá než společně s odmítnutými generálními manažery čekat, kde se nakonec dvojnásobný olympijský vítěz objeví.

Žádné komentáře
 
REKLMY BANNERY ATDVYVOLENI A Y FACTOR