Hokej CZ - Extraliga, tymy, soupisky, nhl, obrazky, foto hracu nhl a o2 extraligy zde

NHL ČLÁNKY A ZAJÍMAVOSTI

Florida deklasovala Toronto, Selänne se vrátil do kádru Ducks

Hokejisté Toronta včera přivítali na svém ledě Floridu. Javorové listy se ukázaly jako správní hostitelé s otevřenou náručí, a tak jim mužstvo ze Sunrise nasázelo rovnou osm gólů. Jako černá ruka řádilo duo Richard Zedník - Brett McLean. Slovenský forvard se kanadským fanouškům předvedl hned třemi přesnými zásahy (všechny v přesilovce) a jednou přihrávkou.

Druhý jmenovaný Kanaďan McLean si připsal jednu branku a čtyři asistence. Třemi body si vylepšili statistiky Cory Murphy a Steve Montador (oba 1+2). Český gólman Tomáš Vokoun podpořil ofenzivní výpady spoluhráčů 24 úspěšnými zákroky a vychytal čtvrtou nulu sezóny (celkem 25).

Pro Toronto to byla letos již třetí vysoká porážka před vlastním publikem: výhru v poměru 7:1 si z Air Canada Centre odvezli Hurricanes a Capitals. Maple Leafs mají třetí nejhorší obranu ligy, inkasovaly už hrozivých 180 branek (Tampa Bay - 182, Los Angeles - 181).

Poprvé od zisku Stanleyova poháru se do sestavy Anaheimu vrátil loni třetí nejlepší střelec soutěže Teemu Selänne. Návrat finského kanonýra po několikaměsíčním zvažování konce kariéry se povedl, neboť Ducks vyhráli v New Yorku nad Islanders 3:0 a ukončili tak černou sérii šesti proher.

Sedmatřicetiletý útočník přihrával v čase 22:36 na vítěznou branku Ducks, kterou v přesilovce vstřelil obránce Scott Niedermayer. V úvodu závěrečné třetiny zvyšoval na 2:0 Todd Marchant a konečnou podobu výsledku stanovil ve 48. minutě Doug Weight. Gólman Jean-Sebastien Giguere zneškodnil 25 střel Ostrovanů a počtvré v ročníku udržel čistý štít (celkem 29).

Třetím gólmanem úterního programu NHL, jemuž se podařilo udržet neprůstřelnost, byl Chris Mason z Nashvillu. Jednatřicetiletý rodák Red Deer kryl všech 31 střel Caroliny a vychytal Predators vítězství s nejtěsnějším rozdílem 1:0. Také Mason letos udržel čisté konto již počtvrté a stal se první hvězdou zápasu. Jediným úspěšným střelcem večera byl v polovině poslední třetiny J.P. Dumont.

Hráči Montrealu v minulém zápase s NY Rangers (3:5) ztratili vedení 3:0 a i ve včerejším duelu s Ottawou se obávali o výsledek až do konce. Canadiens vedli po dvou třetinách už 4:1, o slibný náskok domácího týmu se výraznou měrou zasloužil český forvard Tomáš Plekanec, jenž zaznamenal dvě branky a jednu asistenci. Senators nesložili zbraně a v poslední třetině dokázali takřka ztracený zápas dvěma góly zdramatizovat, vyrovnání se však nedočkali.

Ani třígólové vedení nestačilo hokejistům Phoenixu k vítězství nad Calgary. Jediným střelcem Coyotes, jež nastoupili do zápasu bez zraněných útočníků Radima Vrbaty (kotník) a Martina Hanzala (rameno), byl nejlepší nováček NHL měsíce ledna Pater Mueller. Svůj druhý hattrick v soutěži stihl Mueller zkompletovat během 38 minut a 55 vteřin. K velkému obratu zavelel v poslední třetině obránce Dion Phaneuf, jenž vstřelil svou osmou a devátou branku v ročníku. Flames srovnali krok necelých devět sekund před koncem základní hrací doby, kdy se za záda Ilju Bryzgalova trefil Jarome Iginla. Utkání dospělo až do samostatných nájezdů a jediným úspěšným exekutorem byl právě kapitán Plamenů.

Anže Kopitar a Alexander Frolov byli s bodem a asistencí hlavními postavami zápasu mezi Rangers a Kings. Jezdci se po čtyřzápasovém tripu vrátili do domácího prostředí, na sérii tří úspěchů v řadě však nenavázali. Los Angeles na Rangers umí, tentokrát soupeř z daleké Kalifornie do zápasu doslova vlétl, když po třinácti minutách hry vedl 2:0. Autory branek byli Scott Thornton a Brian Boyle. Šanci domácím vrátil Chris Drury, který dvě minuty před koncem první části hry dorazil Dawesovu teč Marovy střely.

Akvizice z Buffala, jež se celou sezónu trápila na pomezí druhého a třetího útoku, tak prožívá své nejlepší období. Drury dal ve čtvrtém zápase po sobě už pátý gól. V prostřední třetině ztratil bývalý hráč Los Angeles Sean Avery u mantinelu kotouč a z nastalého protiútoku zvýšil na 3:1 Frolov. Tentýž hráč Jezdců pak o osm minut později ze skrumáže snížil, na celkový obrat ale nakopli domácí svůj stroj příliš pozdě. Navzdory drtivé střelecké převaze ze druhého a třetího dějství už to byl pouze soupeř, kdo brankou Kopitara zpečetil skóre. Jaromír Jágr počtvrté za sebou nebodoval.

Překvapivě rychle se do sestavy Atlanty vrátil Ilja Kovalčuk. Ruský kanonýr vynechal s poraněným kolenem pouze dva zápasy (a Utkání hvězd) a v úterý už nastoupil proti Philadelphii. Na ledě strávil téměř dvacet minut a vstřelil během nich svůj 39. gól v sezóně, porážce 2:3 však nezabránil. O branky Flyers se postarali Mike Knuble, Mike Richards a Steve Downie.

Dramatický duel se hrál v Minnesotě, kde domácí vedli po dvou třetinách nad Detroitem 2:1. Favorizovaní Red Wings zachránili zápas necelých 80 vteřin před třetí sirénou, kdy po samostatné akci vyrovnal Dan Cleary. Prodloužení rozhodl Brett Lebda po přihrávkách Henrika Zetterberga a právě Clearyho. Dominik Hašek oslavil svou devatenáctou výhru v ročníku čtyřiadvaceti bezchybnými zákroky.