Hokej CZ - Extraliga, tymy, soupisky, nhl, obrazky, foto hracu nhl a o2 extraligy zde

NHL ČLÁNKY A ZAJÍMAVOSTI

Edmonton: Prodáno!Až pátá nabídka Daryla Katze přesvědčila současné majitele Oilers, aby se vzdali svých vlastnických práv ve prospěch farmaceutického miliardáře. Z původních 145 miliónů kanadských dolarů, které byl Katz ochoten obětovat loni v květnu, se cena vyšplhala přibližně ke dvěma stům miliónům. Šéf společnosti Rexall má nyní v ruce všech 7492 akcií, které kdysi patřily edmontonským investorům sdruženým ve společnosti EIG. Prodej podléhá ještě schválení Rady guvernérů NHL, což je otázka šesti až osmi týdnů.

“Stejně jako EIG a všichni edmontonští občané si přeji to nejlepší pro tým, komunitu a město,” zahrál novopečený majitel Olejářů na strunu patriotismu. “Chtěl bych navázat na odkaz svých předchůdců a znovu vrátit Stanley Cup do Edmontonu. Také bych rád posílil vazby mezi Oilers a mojí společností Rexall. Myslím, že obě patří k nejlepším obchodním značkám Kanady – obě jsou vyvedené v barvách mědi a modři a obě sídlí v Edmontonu.”

Je-li Vám jméno Katzovy firmy povědomé, nedivte se. Od roku 2003 ho nese domácí svatostánek Olejářů. Někdejší Coliseum už také ale nepatří k nejmladším (bylo vystavěno před 34 lety) a Daryl Katz už spřádá plány na vybudování nové arény. Rád by se do projektu pustil co nejdříve a je ochoten do něho investovat sto miliónů z vlastních zdrojů, navíc chce mužstvu postavit nové tréninkové centrum. Problémem bude, kde sehnat další investory, protože vedení města nehodlá jako případný partner sáhnout na peníze daňových poplatníků.

“Řekl jsem už dvakrát, třikrát, čtyřistakrát, že nehodláme vkládat peníze do výstavby nové arény. Budeme rádi, když Oilers najdou jiné cesty,” nekompromisně hlásá starosta města Stephen Mandel.

Kdyby Katz zapomněl na zákonitosti finančního trhu a stal se mecenášem neohlížejícím se na výdaje, mohl by klubu zaplatit hal hned několik. Šestačtyřicetiletý podnikatel, kterého uznávaný ekonomický magazín Forbes řadí na 538.místo v žebříčku nejbohatších osob světa, je majitelem sítě více než dvou tisíc obchodů s drogistickým zbožím, v nichž zaměstnává asi 15 tisíc lidí. Majetek absolventa právnické fakulty univerzity v Albertě se odhaduje na 1,9 miliardy dolarů.

V hokejovém byznysu se chce Katz vyvarovat přílišné byrokracie a sází na velkou míru zodpovědnosti členů užšího vedení klubu. “Věřím, že Oilers mohou z této filozofie těžit. Management bude mít zmocnění k rychlým rozhodnutím. Nebudeme marnit čas schůzkami různých výborů, o strategii budu osobně diskutovat s výkonnými řediteli jednotlivých sekcí,” přibližuje svoji koncepci Katz.

Při pochybnostech o svých rozhodnutích se bude obracet pro radu ke sboru poradců, do kterého chce pozvat některé členy skupiny EIG a další význačné osobnosti města. “Poradní sbor nám umožní spojit oba světy. Budeme mít k dispozici podnikatelský pohled a rady místních osobností.”

Zapojením edmontonských zástupců do činnosti organizace chce Katz také dokázat, že nemá v úmyslu změnu působnosti klubu. “Přece si nemyslíte, že když plánuji výstavbu nové haly a další věci, že bych myslel na přestěhování klubu. To je směšná spekulace,” říká. V propagační brožuře, kterou měl přichystanou jako argument pro nerozhodné bývalé majitele Olejářů, k tomu dodává: “Narodil jsem se v Edmontonu, žil jsem v Edmontonu a vyrůstal jsem s Oilers v letech jejich největších úspěchů. Chci je vlastnit, protože jsou edmontonským hokejovým týmem a cítím, že jejich prostřednictvím můžu pro město hodně dokázat.”

Na pomoc si přizval i legendy jako Wayne Gretzky či Mark Messier. “V Darylovi získáte člověka, který ví, co znamená být Olejářem. Neberte to na lehkou váhu. Byl tady, když jsme zažívali skvělé časy a viděl, jak by to mělo vypadat,” cituje několikastránková knížečka Marka Messiera.

Žádné komentáře
 
REKLMY BANNERY ATDVYVOLENI A Y FACTOR