Hokej CZ - Extraliga, tymy, soupisky, nhl, obrazky, foto hracu nhl a o2 extraligy zde

NHL ČLÁNKY A ZAJÍMAVOSTI

Afinogenov si ještě odpočine, v únoru bude kapitánem Sabres Jochen HechtMaxim Afinogenov si na návrat do kolotoče zápasů National Hockey League musí ještě počkat. Osmadvacetiletý rodák z Moskvy nastoupil naposledy v dresu Buffala v novoročním utkání s Pittsburghem pod otevřeným nebem. Od té doby má problémy s třísly, vynechal už třináct utkání.

„Zatím nevíme, jak je to vážné. Maxim znovu cítí bolest. Snaží se z toho dostat, ale vypadá to na dlouho,“ uvedl po ranním tréninku týmu kouč Sabres Lindy Ruff. „Domnívali jsme se, že by se v úterý mohl vrátit. Zdálo se nám, že se to vyvíjí dobře. Chtěl nastoupit a pomoct mužstvu,“ dodal.

Ruský útočník odehrál v letošním ročníku 38 utkání, na své konto si v nich připsal sedm branek a jedenáct asistencí. Afinogenov se na tréninku objevoval v útočné formaci s Danielem Paillem a Alešem Kotalíkem. Po jeho odchodu z ledu se Paille posunul zpátky na křídlo a do středu útoku postavil Ruff Paula Gaustada.

Dobrou zprávou pro příznivce Buffala je naopak uzdravení Jaroslava Špačka, jenž by měl v úterním duelu proti Bostonu už hrát. Špaček, jehož ze hry vyřadilo blíže nespecifikovaného zranění v dolní části těla, podstoupil zátěžový test a výsledky vypadají optimisticky.

Sabres v únoru povede do bojů o body jako kapitán Jochen Hecht, na kterého se dostalo v dosavadním pravidelném měsíčním střídání vedoucí role, které v této sezóně zavedl trenér Ruff, už podruhé. Zodpovědnou úlohu jeho asistentů budou plnit obránce Brian Campbell a centr Adam Mair.

„Jochen hrál v lednu skutečně dobře a hodně nám pomohl. Proto jsem se rozhodl vrátit mu kapitánské céčko,“ vysvětlil Ruff.

„Mám z toho dobrý pocit,“ prohlásil Hecht. „Čeká nás hodně důležitý měsíc. A doufáme, že se nám v něm bude dařit alespoň tak, jako se nám dařilo v posledních čtyřech utkáních. Naše řada s Clarkem MacArthurem a Jasonem Pominvillem odvedla v minulém měsíci dobrou práci. Trenér mi řekl, že neexistuje žádný důvod, proč bych nemohl znovu dělat kapitána,“ dodal.

Žádné komentáře
 
REKLMY BANNERY ATDVYVOLENI A Y FACTOR