Hokej CZ - Extraliga, tymy, soupisky, nhl, obrazky, foto hracu nhl a o2 extraligy zde

NHL ČLÁNKY A ZAJÍMAVOSTI

Kde by byli Caps bez Ovečkina?

Washington už vůbec nepřipomíná partu otloukánků ze začátku sezóny. Po výměně hlavního lodivoda došlo k rapidní změně kurzu, tým si víc věří a pod trenérským nováčkem Brucem Boudreauem má bilanci 20-10-4. Včerejší výhrou nad Philadelphii se Capitals posunuli do čela Jihovýchodní divize, což mimo jiné znamená třetí místo v konferenci.

Výkony hráčů z hlavního města USA z poslední doby jsou obrovským překvapením. Týmová práce je důležitá, ale ve Washingtonu ční nad všechny ostatní Alexandr Ovečkin. Proti Flyers zvyšoval 22letý rodák z Moskvy průběžný stav na 4:1, když dostal přesný pas od nováčka Nicklase Bäckströma a nadvakrát překonal Martina Birona. Jeho trefa byla nakonec vítěznou (celkově poosmé v sezóně a vede danou statistiku). Letci dokázali v závěru utkání pouze snížit na jednobrankový rozdíl.

Pokud to takto půjde dál, mohl by Ovečkin v červnu patřit mezi hlavní favority na Hart Memorial Trophy. Aktuálně vede suverénně tabulku střelců (46), první příčka mu patří i v kanadském bodování (73) a zvedá tak rukavici, kterou mu loni hodil útočník Pittsburghu Sidney Crosby. Jednatřiceti úspěšnými zákroky přispěl k úspěchu Caps zkušený brankář Olaf Kölzig, český forvard Tomáš Fleischmann zaznamenal jednu asistenci.

Počtvrté v sezóně se utkalo Buffalo s New Jersey. Ve třech předchozích případech musely o vítězi rozhodnout až nájezdy a světe div se, nebylo tomu jinak ani ve středu. Tedy s jedním podstatným rozdílem. Všechna předchozích klání ukořistili Ďáblové (2:1 sn, 2:1 sn, 3:2 sn). Domácí Sabres vedli v zápase už o dvě branky, síť za zády gólmana Martin Brodeura postupně rozvlnili Michael Ryan a Jason Pominville.

Jenže necelých pět minut před koncem druhé třetiny se potřetí v ročníku trefil český zadák Karel Rachůnek a v závěrečné třetině vyrovnal Mike Mottau. V prodloužení gól nepadl, což snad vzhledem k předchozím zkušenostem ani nikdo nečekal. V samostatných nájezdech kryl gólman Buffala Ryan Miller pokusy Zacha Parise a Briana Gionty, na druhé straně mířili přesně Drew Stafford i Henrik Tallinder. Výhra posunula Šavle na deváté místo Východní konference, na osmý Boston a tím pádem i postup do play off ztrácí dva body.

Gólman Mathieu Garon byl opět základním stavebním kamenem výhry Edmontonu. Po čistém kontu v pondělním duelu proti Calgary pustil včera jen jednu ze 41 střel Chicaga a významně pomohl Olejářům k výhře 4:1. Podruhé za sebou byl také vyhlášen první hvězdou utkání. U jediné branky Blackhawks asistoval Martin Havlát, v dresu domácího celku měli stejnou bilanci Aleš Hemský a Ladislav Šmíd. Dvakrát nahrával nováček Sam Gagner, také obránce Joni Pitkänen si vylepšil statistky o dva body (1+1), přičemž dosažená asistence byla jubilejní 100. v jeho kariéře. Oilers uspěli i ve druhém zápase po sobě, ve kterém se museli obejít bez dlouhodobě zraněného lídra klubového bodování Shawna Horcoffa.

Colorado uspělo na ledě San Jose a posunulo se na pátou příčku nahuštěné tabulky Západní konference. Při výhře 3:1 se opět střelecky prosadil útočník Avalanche T. J. Hensick, jenž v posledních třech zápasech zaznamenal pět branek. Jeho včerejší trefa byla označena jako rozdílová. Hensick krátce po polovině utkání zlomil nerozhodný stav 1:1, v přesilovce mu přihrál Jaroslav Hlinka.

Po Hensickovi mířil přesně už jen Jeff Finger, který vteřinu před koncem stanovil konečnou podobu výsledku při power play Sharks. Milan Hejduk vyšel opět bodově naprázdno, v posledních 20 zápasech zaznamenal pouhých sedm bodů (3+4), což je skoro stejně jako v památném prosincovém duelu proti St. Louis. Brankář Avs Jose Theodore si připsal 30 úspěšných zákroků a po dvou nepovedených sezónách dává letos vzpomenout, že byl kdysi vyhlášen nejužitečnějším hráčem ligy.