Hokej CZ - Extraliga, tymy, soupisky, nhl, obrazky, foto hracu nhl a o2 extraligy zde

NHL ČLÁNKY A ZAJÍMAVOSTI

David porazil Goliáše

Málokdo by čekal že nejhorší tým celé ligy Los Angeles Kings si vyšlápnou na suverénně vedoucí celek Detroitu. Ono tomu zpočátku ani nic nenasvědčovalo, Red Wings vedli po dvou třetinách 3:1, díky dvěma trefám Henrika Zetterberga, úvodní branku obstaral Slovák Tomáš Kopecký. Za Kings skóroval Kyle Calder. Jenže ve třetí třetině se začaly dít věci a Králové překonali Chrise Osgooda hned čtyřikrát. Takový příděl Osgood letos ještě nedostal. Nejvíce starostí mu dělal především ruský útočník Alexander Frolov, autor gólu a dvou asistencí. Rudá Křídla odešla poražena po osmi vítězných utkáních.
Dany Heatley se po jedenáctizápasové absenci znovu navlékl do dresu Senátorů a jeho přítomnost na ledě byla znát. Panteři sice vedli po první třetině a soustředěném výkonu 1:0, ovšem tu druhou prohráli 3:4 a v poslední části rozhodl Heatley (včera 2+1) o tom, že body zůstanou v Kanadě. Návrat elitního kanonýra do sestavy Sens oživil i centra první formace Jasona Spezzu (0+3). Na jednu branku Floridy nahrál Kamil Kreps, gólman Tomáš Vokoun inkasoval pětkrát z 34 střel.

Jágr a spol zažili další nepovedený večer. Do Madison Square Garden přilétli po delší době Kačeři z Anaheimu. Hru v legendární aréně si Ducks parádně užili a porazili Jezdce 4:1. Newyorský celek opět doplatil na chabou střeleckou potenci, z 33 pokusů dokázali překonat Jeana-Sebastiana Giguera pouze jednou, zatímco Ducks potřeboval na čtyři góly o čtrnáct ran méně. Teemu Selänne si připsal asistenci i ve druhém utkání po návratu. S ním v sestavě úřadující šampióni ožili, po šesti prohrách si připsali druhou výhru v řadě. Kapitán Rangers Jaromír Jágr vyšel popáté za sebou bodově naprázdno.

Toronto si po ostudném debaklu s Floridou alespoň částečně usmířilo své fanoušky, když dokázalo porazit v kanadském derby odvěkého rivala Montreal Canadiens. Výhru 4:2 podpořil 34 úspěšnými zákroky gólman Maple Leafs Vesa Toskala. Tomáš Kaberle asistoval společně s Matsem Sundinem u vítězné trefy Kylea Wellwoda. Tomáš Plekanec se podepsal pod obě gólové akce Habs - první sám proměnil (20. gólem vyrovnal své osobní maximum) a u druhé přihrál dlouhým pasem Alexeji Kovaljovovi.

Pittsburgh si ve čtvrtek poradil s New Yorkem Islanders. Tučňáci vyhráli v Mellon Aréně 4:3, hlavními hvězdami duelu byli obránce Pens Ryan Whitney (2+1) a útočník Jevgenij Malkin (0+3). Za Ostrovany se dvakrát prosadil Mike Comrie, přičemž první branka byla jeho 300. bodem v kariéře. Mužstvo z Long Islandu prohrálo pošesté za sebou, výkony Penguins v poslední době spíše připomínají houpačku.

Fotbalovým výsledkem skončil duel mezi Dallasem a Minnesotou. Brankáře Mikea Smithe (připsal si druhou nulu v ročníku) v kleci Stars nedokázali Wild z pětadvaceti střel překonat ani jednou, hosté vystřelili na Nicklase Bäckströma o jednu ránu více. Niklas Hagman se stal ve čtvrté minutě třetí třetiny jediným mužem, který včera dokázal v hale Xcel Energy Center rozsvítit červené světlo. Hvězdy vyhrály již popáté v řadě a postupně si tak upevňují vedení v tabulce Pacifické divize.

Přestože Atlanta vedla po dvou třetinách nad Vancouverem 1:0, z vítězství se nakonec radovali hosté. Canucks dokázali v poslední části otočit skóre i díky kolizi gólmana Trashers Kariho Lehtonena se spoluhráčem Ericem Perrinem. Toho využil Alex Burrows a Kosatky, jež prohrály čtyři zápasy v řadě, se tak konečně mohly radovat z vítězství. Druhý nejlepší kanonýr ligy Ilja Kovalčuk se ve čtvrtek neprosadil, na Roberta Luonga vypálil šest střel, ale ani jedna se neujala. Brankář Canucks kryl celkem 27 puků.

Vyrovnaný souboj viděli diváci v Nashvillu, kde domácí Predators od 13. minuty vedli nad Tampou Bay 1:0 po brance Alexandra Radulova. Hosté v dalším průběhu hry zvrátili nepříznivý vývoj dvěma góly. V polovině druhé části vyrovnal Brad Richards a šestou výhru Lightning v řadě na cizím ledě zařídil v první minutě prodloužení Václav Prospal. Potřiadvacáté v sezóně se český forvard zapsal do střelecké listiny díky pohotové dorážce Richardsovy střely. Prospal byl vyhlášen první hvězdou utkání. V tabulce Východní konference teď Blesky ztrácí na předposlední Toronto (53) dva body.

Hokejisté Columbusu zvítězili ve včerejším důležitém utkání na ledě Phoenixu 2:1 a stáhli svou ztrátu na postupové místo do play off na tři body. Branky Blue Jackets vsítili v první třetině Jason Chimera (oslabení) a Nikolaj Žerděv (přesilovka). K úspěchu Modrokabátníků výrazně přispěli i čeští hokejisté Jan Hejda a Jiří Novotný, kteří si připsali po jedné asistenci. Domácí Coyotes, do jejichž sestavy se po absenci v předchozím duelu s Calgary vrátil Radim Vrbata, snížili ve druhé třetině zásluhou přesilovkové trefy Michaela Yorka, ale vyrovnat se jim nepovedlo.

Hokejisté Chicaga zvítězili v Calgary 3:1, k výhře jim pomohli i čeští útočníci Robert Lang (0+2) s Martinem Havlátem (0+1). Hlavní pozornost však na sebe strhnul ruský gólman Nikolaj Chabibulin, který pokryl 26 střeleckých pokusů Flames. Chabibulin předváděl jeden skvělý zákrok za druhým a spravil si chuť po sérii deseti neúspěchů, která v jeho podání trvala od 30. prosince. O čisté konto ho připravil Adrian Aucoin. Branky Blackhawks zařídili Duncan Keith, Patrick Sharp a Yanic Perreault.